Homepage Partneři projektů Připravované projekty Realizované projekty O nás
Navigace
E-mail: v.mertlik@ap-cherry.cz
agentura@ap-cherry.cz
Kancelář: Líšnice 173,
CZ 252 10 Mníšek pod Brdy
Tel./Fax.: +420 284 861 580
  +420 777 730 511
IČ: 158 912 91   DIČ CZ 15891291
Podepsáno srdcem 2003
Koncert byl sestaven ze slavných filmových melodií.
Český národní symfonický Orchestr

ČNSOČeský národní symfonický orchestr vznikl počátkem devadesátých let jako "vedlejší produkt nového společenského uspořádání". Založil jej Jan Hasenöhrl se skupinou obětavých muzikantů. Pod záštitou firmy ICN Polyart se ČNSO stal jedním z předních orchestrů České republiky. Jeho prvním šéfdirigentem byl Zdeněk Košler, který patřil mezi nejvyhledávanější české dirigenty. S orchestrem natočil řadu působivých nahrávek a zanechal mu bohatý odkaz své práce. V lednu 1996 byl šéfdirigentem ČNSO jmenován Maestro Paul Freeman a pod jeho vedením se těleso nadále úspěšně rozvíjí. S orchestrem nahrál již šedesát CD a společně absolvovali 2 turné po Velké Británii a Irsku, čítající 36 koncertů. Na tento počin navazuje významný krok pro orchestr a to podpis smlouvy s agenturou IMG Artists London o zastupování do konce roku 2004. Na podzim loňského roku se uskutečnilo, ve spolupráci s firmou JVC, tříměsíční turné po Japonsku s klavíristkou Fujiko Hemming a dirigenty Vl. Válkem, O. Dohnányim a M. Forsterem.


Paul Freeman

Paul FreemanNarozený v Richmondu ve státě Virginia, je pokládán za jednoho z předních amerických dirigentů. V roce 1987 se stal zakládajícím šéfdirigentem proslulého Malého chicagského symfonického orchestru (Chicago Sinfonietta).

V letech 1979 - 1989 pracoval jako šéfdirigent kanadského symfonického orchestru Victoria, šest let vykonával funkci šéfdirigenta Rochesterské opery v New Yorku. Dirigoval více než 100 orchestrů ve 28 zemích.

Dr. Freeman získal titul na Eastmanské hudební škole a na základě udělení amerického stipendia Fulbright studoval na berlínské Hochschule für Musik. Získal četná ocenění, včetně ceny v Mitropouloské mezinárodní dirigentské soutěži a několika nominací na televizní ceny Emmy. V polovině sedmdesátých let si značnou pozornost získala jeho série devíti LP, která sleduje historii černých symfonických skladatelů od roku 1750 do dnešní doby.

Všestrannost Paula Freemana dokazuje série osmi CD, nazvaná Aspects of Broadway (Aspekty Broadwaye), kde se objevují výňatky ze 40. Broadwayských muzikálů. Jako osobnost v oblasti sdělovacích prostředků byl zapojen do více než tuctu televizních orchestrálních produkcí pro CBS, ABC, PBS, WGN, CBC a ČT2.

S Českým národním symfonickým orchestrem spolupracuje Paul Freeman sedmou sezónu a od roku 1996 jako šéfdirigent.


Karel Hála

Karel HálaKarel Hála se narodil 2. října 1933 v Hradci Králové. Zpěv studoval v letech 1949 až 1954 na pražské konzervatoři a jako jeden z málo českých zpěváků ji i dokončil. Začínal v nejrůznějších sborech od Armádního uměleckého souboru až po sbor orchestru Karla Vlacha. Právě s Vlachovým orchestrem je Hálova kariéra spojena nejtěsněji. Přestože je Hála majitelem zvučného barytonu s velkým rozsahem - v basových polohách dokáže klesnout tak hluboko jako Waldemar Matuška a ve výškách je schopen zpívat i v horní tenorové kvartě a konkurovat tak například Karlu Gottovi - nikdy nefiguroval na předních příčkách anket popularity. Kritika Hálovo pěvecké mistrovství včetně dokonalého swingového frázování vysoce oceňovala, posluchači měli rádi jeho písně, ale hlasy v nejrůznějších anketách popularity i žebříčcích odborníků dávali jiným interpretům. Diváci si ho pamatují z filmů Nebeští jezdci a Světáci. Zejména Jiří Štaidl mu dokázal v letech 1965-67, kdy Hála působil v jeho divadle Apollo, opatřovat kvalitní skladby výbornými texty. Hity jako Hádej, Matyldo, Můj otčenáš, Hluboko, hluboko či Dej mi pár okovů pocházejí z těchto let. V divadle Rokoko se Hála dočkal vlastního recitálu Vzpomínky mi zůstanou a později i televizního medailónku Šel čas jako říční proud. První album s názvem Swing mu vyšlo roku 1973, tři roky po jeho vítězství na Děčínské kotvě s písní Lodí bílou. Během následujících let natočil další desky (např. album Já žil, jak jsem žil, přinášející největších z Hálových hitů, současné Dívka toulavá apod).


Monika Absolonová

Monika AbsolonováNarodila se 27. září 1976, vystudovala soukromou hotelovou školu, na níž navázala studiem němčiny na Akademii J. A. Komenského. Pohybovou průpravu získala díky kondicím na taneční konzervatoří a také v klasickém baletu Národního divadla. V letech 1983 - 92 byla členkou Kühnova dětského sboru, na hodiny zpěvu chodila začátkem 90. let k prof. Lídě Nopové, od roku 1996 studuje zpěv u prof. Eduarda Klezly. Debutový singl a také první album Monika, které vzniklo ve společné hudební produkci Michala Davida a Júliusa Kinčeka, vyšlo roku 1993. O rok později získala nominaci na českou Gramy v kategorii Objev roku. Druhé album Dál jen při mně stůj se objevilo v roce 1994. V roce 1999 vyšlo album První den. V letech 1995-1998 účinkovala v pražském nastudování muzikálu Dracula, poslední dva roky pak také v hlavní ženské roli v tomtéž muzikálu v Bratislavě a Prešově. Dále účinkovala v muzikálu Krysař Daniela Landy, v hlavní ženské roli Agnes v Prešově, hrála v seriálu Zdivočelá země. Vytvořila roli čarodějnice ve filmové pohádce Princezna ze mlejna II. V roce 2001 jí vyšlo album Jsem nevěrná. Od roku 2002 je představitelkou titulní role v muzikálu Kleopatra, za kterou byla nominována na divadelní cenu Thálie 2002. V roce 2002 získala i cenu Skokana roku v anketě Český slavík Mattoni.


Karel Vrtiška

Karel VrtiškaKlavír začal studovat v šesti letech u M. Tomanové na ZUŠ v Praze 2, nyní pokračuje u J. Tomana na Hudební škole hl. města Prahy. Do Prahy dojíždí ze Zhoře u Mladé Vožice.

1999
  • 1. cena v pražském kole ZUŠ
  • 2. cena "Prague junior note"
2000
  • 1. cena "Prague junior note"
  • 1. cena "Karlovarská růžička"
  • 2. cena v mezinárodní soutěži "Virtuosi per musica di pianforte" v Ústi nad Labem
2001
  • 1. cena v mezinárodní mozartovské soutěži "Amadeus" v Brně
  • 1. cena "Prague junior note"
  • 1. cena v mezinárodní soutěži "Carl Czerny" a titul laureát soutěže, cena Českého rozhlasu
2002
  • 2. cena v mezinárodní soutěži "Virtuosi per musica di pianforte" v Ústi nad Labem Stanfordova cena za interpretaci skladby C. Debussyho "Ohňostroj"
  • 2. cena v celostátní soutěži "World of Young Musicians 2002" pro všechny mladé instrumentalisty a zpěváky
  • 1. cena v pražském kole ZUŠ
  • 1. cena v celostátním kole ZUŠ v Pardubicích