CZ HOME

O NAŠÍ SPOLEČNOSTI

mertSmallrtxt1533.jpgZaregistrování Agency Prague Cherry v termínu 27. února 1990 svědčí, že byla první soukromou uměleckou agenturou, vzniklou v Československu po pádu bolševismu.

V roce 1991 transformovala Agency Prague Cherry na spol. s r.o. a nadále místo pouhé nabídky umělců se začala zabývat tvorbou scénářů, dramaturgií a produkcí televizních pořadů, dokumentů, reklamních klipů, koncertů, festivalů, výstav, eventů a realizací benefičních projektů.
Navázala tak na dřívější činnost majitele, Vladimíra Mertlíka, producenta, scénáristu a moderátora, který během své kariéry spolupracoval se špičkou české jazzové a rockové scény (mj. Eva Olmerová, Classic Jazz Collegium, Jana Kratochvílová, Lešek Semelka, Bohemia, Blue Effect, Tango, Turbo ad.) v pozici producenta a manažera. Realizoval a jako moderátor uváděl více jak 4.000 koncertů a festivalů u nás, v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Rusku a Polsku.
Je autorem písňových textů pro Leška Semelku, Marcelu Březinovou, Miroslava Imricha, Tango, Turbo i scénářů televizních pořadů a dokumentů, z nichž některé režíroval. Je moderátorem rozhlasových i televizních pořadů a knižně i časopisecky vydávaným autorem.

Agency Prague Cherry, spol. s r.o. je zakladatelem mezinárodního humanitárního projektu Podepsáno srdcem a Nadačního fondu Podepsáno srdcem.

pavlikovaSmallrtxt2082.jpgOd roku 2009 je na pozici šéfproducentky projektů Agency Prague Cherry, spol. s r.o. a ředitelky Nadačního fondu Podepsáno srdcem hudební historička a publicistka Věra Pavlíková.